تبلیغات
ناگفته ها - خوب میكند
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
ناگفته ها
هر گونه کپی برداری از این وبلاگ آزاد است، حتی بدون ذکر منبع nagoftehaa.ir
دوران دارد به خوبی میگذرد. روزهای اول نظر خاصی نداشتم. میدانستم روزهای اول است ولی حالا مطمئنم كه لازم بود. سربازی شاید بتواند بر روی كاغذ دوسال از عمر آدم را اشغال كند ولی در باطن سالها انسان را به جلو پرت میكند. به زندگی سرعت میبخشد بدون آنكه توجه ای جلب شود.

همینكه عادت میدهد صبح ساعت4.45 از خواب شیرینت بزنی و به وظیفه ت برسی خودش دنیای بخشش سرعت است. بهت میفهماند وظیفه ت از همه چیز مهم تر است. از خوابت از احساست از شكمت از هرچیزی كه فكرش را بكنی مهم تر است. یاد میدهد امانتت از هر اولویتی بالاتر  باشد.
از این همه چرا خلاصت میكند. یاد میدهد كم حرف بزنی و زیاد عمل كنی. مهم نیست چقدر زبان داشته باشی مهم نیست چقدر دلیل و برهان داشته باشی. مهم این است چطور وظیفه ت را انجام میدهی.

وقت را هم خوب در مغز انسان فرو میكند. بهت میفهماند حتی اگر كاری هم نداری آمار وقت را داشته باشی. وقتی به خاطر 30 ثانیه تاخیر تنبیه میشوی یاد میگیری آمار وقت را از خود ساعت هم بهتر داشته باشی.

از یك چیزش خیلی خوشم می آید. اینكه افراد را به راحتی میشود شناخت. اینجا افراد نقاب ندارند. لباس های ساده و یك دست، موهای از ته تراشیده به افراد اجازه نمیدهد پشت چیزی پنهان شوند. تنها عكس العملشان بیانگر شخصیت واقعیشان است. هر فرد در اینجا چندین بار در روز مورد آزمون قرار میگیرد. آزمونی كه از چشم فرماندهان پنهان است و تنها چشم نظاره گر دوستان آنها هستند.
عده ی زیادی روزهای اول ساز مخالف میزدند. بعد دیدند ساز مخالف زدن دودی در پی دارد كه مستقیم به چشم دوستانشان میرود. رفتارشان را اصلاح كردند ولی عده ای هنوز فكر میكنند دارند زرنگی مكینند. از كار در رفتن هایی كه فقط به گروه ضرر میرساند. ما به این موجودات میگوییم انگل جامعه.  اینها هركجا كه باشند با هر مدرك تحصیلی گند میزنند به جامعه.

من برای اینكه راحتر دوران را بگذرانم نیتم را عوض كردم. در ابتدا فقط برای فرمانده كار میكردم. یعنی طوری وظیفه م را انجام میدادم كه به چشم فرمانده بیشتر بیاید ولی سخت بود. حالا طور دیگری شده. فرض گرفتم كه در هیات هستم. وقتی فكر كنی در هیاتی دیگر با رقبت كار میكنی چون میدانی چشمانی از بالا نگاهت میكند و تو داری برای بنده هایش قدم بر میداری. از هیچكس هم چشم داشتی نداری. مقایسه هم نمیكنی كه كی چه كاره است. فقط به خودت فكر میكنی
برچسب ها: خدمت به میهن،
درباره وبلاگ
بیایید همه با هم بکاریم آن درخت محبت را و سپس گسترشش دهیم به پهنای همین جهان هستی

آخرین مطالب
نویسندگان
مطالب پربازدید
پیوند ها
آرشیو مطالب
آمار سایت