تبلیغات
ناگفته ها - مطالب مرداد 1391
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
ناگفته ها
هر گونه کپی برداری از این وبلاگ آزاد است، حتی بدون ذکر منبع nagoftehaa.ir
یک دوست در یک نقطه از شهر دارم که از آن بستنیهای سنتی پسته دار و فالوده های خوشمزه میفروشد. بحث بستنی نیست بحث فالوده هم نیست. خوب بود اگر بود ولی بعضی تلخی ها قدرتشان زیاد است. جلوی شیرینی را میگیرند.

شب ها وقتی به این دوست سر میزنم چندین بار جملات تلخی میشنوم که ای کاش گفته نمیشد. تصورش را بکنید یک نفر وارد میشود میگوید یک فالوده با شربت زیاد بدهید. بعد تا وقتی آماده میشود هی تکرار میکند که آبلیمو برایش نریزد. این موقع است که برمیگردی نگاهش کنی تا ببینی این هم مثل قبلیست. بله مثل قبلیست...

جوانی لاغر اندام که نئشه گی از صورتش میبارد، دارد تاکید میکند که آبلیمو نداشته باشد.
.
.
.
آبلیموی لعنتی می بُرد.

************************************

صحنه بابک هم دیدن و شنیدن دارد. میگوید طرف های ما دسته های عزاداری امام حسین دیده بان دارند. یک نفر آن جلو داد میزند: اینجا شیر میدهند. کسی نخورد
.
.
.
شیر لعنتی می بُرداین خیار همانطور که از اسمش پیداست تخمیست. این ها با وجود تخمی بودنشان به مراتب با ارزش تر از آن قلمی های مجلسی هستند. دقیقا هم به دلیل تخمی بودنشان است که بهشان میگویند تخمی و با ارزش.

در کشاورزی به میوه ها و صیفی جاتی که نسبت تخمشان به هیکلشان بیشتر است میگویند تخمی. اینها را فقط به جهت استفاده از تخمشان میکارند. بعد برداشت میکنند، خشک میکنند، تخمش را در میارند، میفروشند به کشاورز دیگر تا آن هم بتواند دوباره این کار را ادامه دهد. یعنی این کار را میکنند تا نسل خیار منقرض نشود.
 
 اگر بخواهیم هم مثال دیگری بزنیم هم راه دور نرویم باید همین مرغ همسایه را بزنیم. همسایه شما اگر مرغ معمولی داشته باشد، یک بار میخورد میرود پی کارش. یعنی یک شب سیرش میکند. ولی اگر تخمی داشته باشد هی تخم میکند هی همسایه میخورد می آید برایتان تعریف میکند. یعنی تا وقتی که زنده باشد هم گوش شما گرم میماند هم شکم همسایه.


نتیجه گیری: علم کشاورزی به صراحت ثابت میکند که هرچیزی نوع تخمی ش مفیدتر از نوع معمولیش استدیروز پنج شنبه مراسم تحلیفی برایمان گرفتند تا هم درجه بگیریم و هم قسم بخوریم.
 
قسم خوردیم که از مرزهای سرزمینمان بی قید و شرط دفاع کنیم
و سربلندی و سرافرازی مردم میهنمان را بر آسایش فردی خود مقدم شماریم. 
قسم سنگینی بود. به قول حضرت علی: مانند آنان نباش که به نفع خود بر زیان دیگران حکم میکنند امّا هرگز به نفع دیگران بر زیان خود حکم نخواهند کرد.

بگذریم، از حرف تا عمل کیلومتر ها راه ست

 کجا افتادیم؟
.
.
.
کد خوردیم. یعنی باید دو ماه دیگر در همین تهران آموزش تخصصی ببینیم تا متخصص تر شویم. به بعضی ها میخورد به بعضی ها نمیخورد. به ما خورد.

پ ن: تا 10 شهریور هم در خدمت دوستان هستیم. این یعنی یک دنیا عشق و حال
یک دوستی داشتم که اتفاقاً سیگاری نبود. اخلاق این دوست اینطور بود که هروقت کسی سیگاری تعارف میکرد یک نخ برمیداشت. بعد با نخ هی بازی میکرد. انقدر بازی میکرد تا صاحب سیگار حرفی بزند.

صاحب همیشه میگفت: نمیخوای بکشی؟

دوست هم میگفت: چرا، میکشم. بعد سیگار را چند قسمت میکرد می انداخت بیرون.

صاحب میگفت: تو که نمیخواستی بکشی چرا برداشتی؟

او هم همیشه یک جمله میگفت:
.
.
.
فک کن کشیدم...


سرپرست گروه بزرگ ترین سازه ماركارونی جهان در خصوص چگونگی ساخت این سازه ، گفت: طراحی این سازه از تیر ماه تا اواخر شهریور سال 90 به طول انجامید و ارائه طرح از مهر تا آبان زمان برد و از 2 آبان تا 11 اسفند سال 90 ساخت این پروژه به طول انجامید.


به گزارش ایلنا از قزوین؛ مصطفی نصیری اوانكی با بیان اینکه این سازه با 24 متر طول، 5 متر ارتفاع و عرض 3 تا 5/5 متر ساخته شد، افزود: برای ساخت این پروژه بیش از 33 هزار متر ماكارونی (33 كیلومتر) به كار رفته كه این میزان 18 كیلومتر بیشتر از ركورد جهانی گینس است. هم چنین برای اتصال این سازه ماكارونی از 758 عدد چسب استفاده شده است.

وی افزود: وزن كل این سازه 103 كیلوگرم و 75 كیلو بار سقف را تحمل كرده است.
..


ادامه مطلب
اینجانب اعتقاد وحشتناکی به این موضوع دارم که اگر یک کاری قرار باشد صورت بگیرد و حتی آن کار در سرنوشتت هم نوشته شده باشد و کلن همه چیز برنامه ریزی شده باشد که این اتفاق خوب در زندگیت بیوفتد و اصلا همه کائنات جمیعاً به این نتیجه رسیده باشند که این اتفاق باید بیوفتد، خب؟ تا اینجا درست؟ حالا اگر این قضیه را جار بزنی امکان ندارد عملی شود.

یعنی شما یک روز قبلش برو جار بزن که مثلاً همه چیزم ردیف شده اقامت امریکا هم گرفتم فقط فردا باید سوار هواپیما شم بروم. عمراّّ فردا پات به امریکا برسد. اصلا از شهرت هم نمیتانی خارج شوی.

حالا همین را کوچکش کن. برای انتقالات سربازی و دانشگاه و مسافرت های باحال که یک ماه برایش برنامه ریزی کردی و کلن هر کوفت و زهر ماری که از یک ماه قبل برایش ذوق میکنی و هی دوست داری برای دیگران تعریف کنی.

 شما جار بزن اگر عملی شد بیا من هزار تومان ایرانی (معادل یک سه هزارم و صد و پنجاه و شیشم پوند انگلستان خبیث یعنی به عبارتی 1/13156) بهت جایزه میدهم. (تعداد کل صفحات:2)      [ 1 ]   [ 2 ]  
درباره وبلاگ
بیایید همه با هم بکاریم آن درخت محبت را و سپس گسترشش دهیم به پهنای همین جهان هستی

آخرین مطالب
نویسندگان
مطالب پربازدید
پیوند ها
آرشیو مطالب
آمار سایت